Menu Zavřít
Více Zavřít
Tiskové zprávy

Tisková zpráva: Český tým pro mistrovství světa čítá pětadvacet hokejbalistů

16. 5. 2017 | Redakce
Od pátku 12. května do neděle 14. května 2017 probíhal na zimním stadionu v Příbrami předposlední přípravný kemp mužského národního týmu na domácí mistrovství světa. To se uskuteční začátkem června v pardubické Tipsport areně a trenéři národního týmu tak rozhodli před posledním soustředěním o konečné podobě kádru. Šanci dostane již dříve avizované brankářské trio Lukáš Heczko, Jan Jirotka a Jan Šimara. V Pardubicích se pak bude prohánět osm obránců a čtrnáct útočníků. Sestava nabízí mix zkušenosti a dravého mládí.
 

Na předposlední soustředění do Příbrami nemohli dorazit všichni hokejbalisté. Jednalo se o favority na konečnou nominaci v podobě dvojnásobného mistra světa Adama Roušala, nadaného dravce z Plzně Michala Průchu či benjamínky Martina Kohouta s Josefem Česákem. „Pár z nich vypadlo kvůli zranění a ve finálním výběru se rozhodovalo nakonec o dvou hráčích, kteří na mistrovství nepojedou,“ prozradil těsně před vyřknutím finální podoby výběru Kadlec a doplnil: „Všichni dostali stejnou šanci a vybrali jsme ty, kteří mají aktuálně dle našeho názoru nejlepší formu.“

Pouze dva hráči tak na přípravném campu v Příbrami obdrželi Černého Petra v podobě konečné cesty v národním týmu před startem světového šampionátu. Do konečné nominace se nedostalo výše zmíněné kvarteto kvůli zranění či studijním povinnostem. Na předposledním soustředění pak v reprezentaci skončil obránce mistrovského Kert Parku David Šperl a opora pardubického Autoskla Petr Filip.

Konečná nominace české hokejbalové reprezentace na mistrovství světa v Pardubicích 1. – 10. června 2017:

Brankáři: Lukáš Heczko (Imperial Vitamins Martin, Slovensko), Jan Jirotka (HBC ALPIQ Kladno), Jan Šimara (SK Hokejbal Letohrad).
Obránci: Ondřej Benedikt (HBC Plzeň), Michal Dědič, Tomáš Kudela, Jan Pospíšil, Tomáš Rejthar (všichni HBC ALPIQ Kladno), Michal Slanec (SHC Grenchen-Limpachtal, Švýcarsko), Petr Švanda (Elba DDM Ústí nad Labem), Lukáš Vlasák (HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice).
Útočníci: Jan Bacovský (HBC Hradec Králové 1988), Dominik Barnošák, Daniel Hnízdil, Martin Špaček, Radim Štěpáník (všichni HBC ALPIQ Kladno), Jan Bílý, Ondřej Březina, Pavel Kubeš (všichni HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice), Tomáš Fejfar, Martin Kruček, Tomáš Wróbel (všichni HC Kert Park Praha), Ondřej Lux (SK Hokejbal Letohrad), Richard Peschout, Lukáš Soukup (oba Elba DDM Ústí nad Labem).