Menu Zavřít
Více Zavřít
Tiskové zprávy

Tisková zpráva: Mistrovství světa v hokejbale hostí v červnu Pardubice

3. 4. 2017 | Redakce
Hokejbalové mistrovství světa se bude konat od 1. do 10. června v Pardubicích. V České republice se zatím konaly dva světové šampionáty a pokaždé naši reprezentanti vybojovali zlaté medaile. V roce 1998 získali Češi prvenství v Litoměřicích a o jedenáct let později v Plzni. Svěřenci reprezentačního trenéra Drahomíra Kadlece mají v Pardubicích na co navazovat. Mistrovství světa bude probíhat ve dvou halách, v Tipsport aréně ve velké i malé hale. Celkem se odehraje kolem 90 utkání.
 

Návštěvníci se rozhodně nebudou nudit. Na každého čeká desetidenní hokejbalový maraton. Do Pardubic přijede 28 týmů z celého světa a těšit se můžete na obhájce titulu ze Slovenska, Kanadu, Finsko, USA, Indii, Švýcarsko, Rakousko a nebudou chybět i exotické státy jako jsou Bermudy a Kajmanské ostrovy. „Na světovém šampionátu se představí i ženy. Naše reprezentantky budou chtít navázat na svůj skvělý výkon z posledního mistrovství světa v Zugu, kde skončily na druhém místě“, uvedl Martin Komárek, předseda Českomoravského svazu hokejbalu, který je pořadatelem turnaje.

Na MS se připravují i oba české výběry mužů i žen. Trenér mužů Drahomír Kadlec chce připravit na šampionát ten nejlepší tým, který bude bojovat o ten nejcennější kov. V jeho širším výběru jsou i hráči HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice Jan Bílý, Lukáš Vlasák, Pavel Kubeš, Luděk Kosina, Ondřej Březina, Petr Filip a David Stárek. Všechny česká utkání bude přenášet ČT sport a očekávají se tisícové návštěvy. Přijeďte podpořit českou reprezentaci.

Ambasadorem mistrovství světa je dlouholetý reprezentant a střelec zlatého gólu ve finálovém utkání proti Indii na MS v Plzni 2009 Petr Novák, který se na domácí světový šampionát těší. „Věřím, že naši kluci vrátí zlato domů“, uvedl Petr Novák.

Mistrovství světa bude nabízet řadu doprovodných akcí. Pardubice budou v průběhu desetidenního šampionátu žít nejen hokejbalem. Na parkovišti u arény vyroste velká fan zóna s dvěma mobilními hřišti, kde budou denně turnaje pro děti a mládež, turnaje pro školy, řada dětských atrakcí, zábavný program, game zóna a také odpolední a večerní kulturní program. Účast přislíbili i známé osobnosti, především hokejisti, kteří si také často zahrají rekreačně hokejbal – Dušan Salfický, Milan Hnilička, Richard Král, Petr Průcha, Jaroslav Kudrna a další.

„Přijeďte na 10 dní do Pardubic a nudit se nebudete“, zve David Kantor, člen organizačního výboru. V tomto termínu kromě MS se koná řada velkých akcí, se kterými úzce spolupracujeme, jako je Aviatická pouť, Pernštýnská noc, Super dětský den, Zrcadlo umění nebo Den Pardubického kraje.

Na hokejbalové MS v Pardubicích od 1. do 10. června si můžete zakoupit permanentku za 600 Kč. Denní vstupné stojí 100 Kč. Děti do 120cm mají vstup zdarma.

Informace nejdete na webu a facebooku MS:

Oficiální web MS 2017: www.pardubice2017.com

Oficiální facebook MS 2017: www.facebook.com/pardubice2017